İstanbul / 15 Nisan 2018 Pazar

Altılı Ganyan Yorumları

Günün ilk ayağında son kazandığı yarışında çok farklı bir tay olduğu izlenimini veren 4 numaralı PARAVANİ’nin yine kazanmasını bekliyorum Banko.

Günün 2. ayağında ilk şansı son yarış görüntüsü çok iyi olan ve kalabalık yarışta yol sorunu yaşamaması halinde çok daha iyi koşacağına inandığım 1 numaralı BİRHATKAYA’ya vermek istiyorum. Kalitesi malum ve koştuğu 2 yarışı da birbirinden güzel 10 numaralı BUĞLEM ve ters mesafede koştuğunu düşünmeme rağmen dış start çekmenin avantajını yaşayacağını düşündüğüm 7 numaralı ERGİNSOY değerlendirmeye alınmalı.

Günün 3. ayağı eski başkanlarımızdan merhum ALİ DOĞAN ÜNLÜ Koşusu’nda önde sert tempolar oluşacağından ilk şansı 1 numaralı DAYIM BENİM’e vermek istiyorum. 4 numaralı COPPERFIELD, 5 numaralı ULAN BATOR ve 2 numaralı KREACHER’da bu mesafede kuponlarda bulunmalı.

4 ayak arap kısraklarının denk mücadelesinde ilk şansı grubun ve mesafenin uygunluğu ile 1 numaralı HİRA’ya vermek istiyorum.4 gün önce üst grup diyebileceğimiz bir grubu önde boş kalıp ekarte eden 4 numaralı SİGNORA, son İzmir yarışını dikkate almadığım, bu tarz gruplarda her zaman başarı şansı yüksek 2 numaralı SELUŞKA, kilo avantajıyla 7 numaralı SARAYCARİYESİ ve 5 numaralı RABAT GÜZELİ yeterli olacaktır.

5. ayak SADIK ELİYEŞİL Koşusu günün en zevkli geçmeye namzet ve en zorlu koşusu kanaatimce.Çok safkanın şansı olduğu fikrindeyim, mesafeninde 1900 olması sebebiyle. İzmir’de son yarışında kabiliyetini sahaya yansıtan 8 numaralı MONTANA, 2 yarış görüp bu yarışa gelen 1 numaralı BEYAZID, ara sonrası koşacak olmasına rağmen hazırlıkları yeterli 3 numaralı CORCOVADO, çim pistte eksik koşacağını düşünmeme rağmen inatçı safkan 12 numaralı URLA FIRTINASI, İzmir’de parlak yarışları sonrası çim tecrübesi geçirecek 4 numaralı EL NİNO, bu pist ve mesafede çok iyi bir yarış beklediğim 2 numaralı CANKILIÇ, son yarışını çok beğendiğim ancak çim pist performansı hakkında şüphelerimin olduğu 6 numaralı JOSHUA diğer şans verdiğim isimlerdir.

Son ayak araplara maden yarışta 1 numaralı ERGENE RÜZGARI, 2 numaralı GÜMGÜM, 5 numaralı ŞANŞİMŞEK ve 4 numaralı MELİHEFE ayırt edilmeden yazılmalı.